09-9514276

סיום תהליך הקניה הוא אחד הרגעים הקריטיים ביותר בחווית הקניה של לקוחות אתר מסחר אלקטרוני. מעט אי בהירות יכולה לחבל במאמץ הגדול שהושקע בפרסום ושכנוע הלקוח לבצע הזמנה באתר. לכן כדאי מאד לשים לב לפרטים הקטנים ביותר, רגע לפני סגירת המכירה.
רוב אתרי מסחר אלקטרוני נאלצים להתמודד עם נטישת העגלה בקופה ולכן, מחפשים עיצוב לעגלה שמקטין את הסיכון הזה. כיום ישנם שלושה פורמטים של הקופה שהוכחו כידידותיים למשתמש ובכך יעילים במניעת נטישה של העגלה בקופה. להלן היתרונות של שלושת העגלות בכדי לספק הבנה טובה יותר של הסגנון שיעבוד הכי טוב עבור הלקוחות שלך.
 

קופה רבת שלבים

עם קופה רבת שלבים תהליך סיום הקניה מתפצל למספר עמודים על מנת לפשט את התהליך. פיצול הדפים יכול  להפוך את סיום הקניה לקלה יותר עבור חלק מהמשתמשים, אבל זה גם יכול לתת הרגשה של התהליך ארוך יותר עבור אחרים. זה יכול להוביל לנטישה מוקדמת של העגלה, דבר שמהווה חסרון ענק כשמדובר בקופות רבות  שלבים. כדי למנוע את התחושה של תהליך ממושך ניתן להוסיף אינדיקטור בכל עמוד שמציג לקונה באיזה שלב הוא נמצא. יתרון חשוב של קופה רבת שלבים הוא מתן אפשרות לקונה להתמקד טוב יותר בכל שלב שהוא מסיים.
 

קופת בת שלב אחד
קופת בת שלב אחד מפשטת את התהליך, כך שכל מידע שקונה שלך צריך לספק ממוקם על גבי עמוד אחד. הקופה הזו מאפשרת לקונה להשלים מידע עבור משלוח ותשלום שלהם בבת אחד. העיצוב הגמיש של קופה חד שלבית, מאפשר יכולת מילוי אוטומטית של פרטים מה שמבטיח תהליך קל יותר, שמסייע בסופו של דבר להגדיל את המכירות. בדרך כלל מדובר בתהליך פשוט יותר, אלא אם הקונה מנסה לחזור לאחור ע"י לחיצה על הכפתור החזרה. זה ייקח אותו ככל הנראה לתחילה של הטופס המקורי, מה שיגרום ככל הנראה לחלק מהנתונים להימחק וידרוש הזנה שלהם מחדש. זוהי בעיה קלה לפתרון אם מוסיפים פונקציה ששומרת את הנתונים של הלקוחות על גבי השרת החל מהרגע שהם הגיעו לעגלת הקניות.

עיצוב של האתר שלך וסגנון הלקוחות משפיעים על הבחירה באיזה עגלת קניות לבחור. אם רוב הלקוחות שלך צפויים לרוכש באמצעות המכשירים הניידים שלהם, קופה בת שלב אחד יותר אידיאלית עבור האתר שלך. אבל, אם אתה מוכר מוצרים יקרים או מוצרים באיכות גבוהה והלקוח שלך אמורים לשלם סכומי כסף משמעותיים הרי שקופה רבת שלבים עשויה להיות טובה ביותר. הסיבה לכך היא כי לקוחות מרגישים בטוחים יותר כשכל שלבי תהליך סיום הקניה הושלמו ביסודיות ובצורה ברורה. 

עגלת קניות באתר מסחר אלקטרוני